Google+
Oddziały

Nasza firma działa w całej polsce, sprawdź w jakich miastach mamy siedzibę

Wycena auta

Prześlij nam dane auta za pomocą formularza. Bez płatności i bez zobowiązań prześlemy ci w ciągu max. 2 godzin na podanego e-maila naszą propozycję cenową.

Przejdź do formularza
Spotkanie z nami

Jeśli nasza propozycja jest interesująca - prosimy o kontakt - umówimy spotkanie z miejscu i czasie dogodnym, dla osoby zainteresowanej sprzedażą samochodu.

Sprzedaż auta

Jesteśmy legalnie działającą firmą. Na miejscu otrzymasz od nas umową kupna-sprzedaży. Pieniądze wypłacamy natychmiast w gotówce lub dokonujemy przelewu w banku.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Kupując używany samochód, nierzadko wymagający mniejszej lub większej ingerencji mechanika, należy pamiętać o jednej zasadzie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo! Stan zawieszenia, hamulców, układu kierowniczego i ogumienia ma bezpośredni wpływ na zachowanie auta na drodze. O ile wgnieciony błotnik czy zepsuta „elektryka” szyby może irytować, to nic nie ma wyższego priorytetu, niż powyższe elementy.

Gdy kupione przez nas auto jest w dobrym stanie technicznym, nasze zadanie jest mocno ułatwione. Wystarczy sprawdzić płyn hamulcowy oraz stan całego układu, w tym także przewodów. Podobnie rzecz ma się z elementami zawieszenia. Gdy amortyzatory, sprężyny, silentblocki czy końcówki drążków są w dobrym stanie, pozostaje nam wyłącznie kontrola geometrii. O ile sprawdzenie układu kierowniczego może przysporzyć nam nieco problemów, to stan opon i głębokość bieżnika skontrolujemy bez kłopotu. Jeżeli o ogumieniu mowa, bezwzględnie należy zmieniać opony na zimowe w odpowiednim momencie, a nie w ostatniej chwili. Nie tylko zawczasu zadbamy o bezpieczeństwo swoje i swoich pasażerów, ale także unikniemy stresu, długiego oczekiwania na zmianę kół czy wreszcie wyższych cen opon. Warto bowiem pamiętać, iż lepiej jest kupić opony wcześniej, gdy jeszcze nie zaczął się sezon. Ceny bywają wtedy naprawdę atrakcyjne, lecz należy uważać, aby nie kupić opon, które mają już kilka lat i mogły częściowo stracić swoje właściwości.

Kolejną bardzo istotną kwestią, która jednak nie wymaga dużych nakładów finansowych, jest kontrola oświetlenia. Wymiana nawet wszystkich żarówek czy ustawienie świateł to koszt kilkudziesięciu złotych, a zysk na widoczności, a co za tym idzie bezpieczeństwie, jest naprawdę ogromny. Pozostając w temacie dobrej widoczności, warto sprawdzić również stan wycieraczek, poziom płynu do spryskiwacza oraz czystość szyb. Te czynności są szczególnie ważne jesienią i zimą, gdy nie możemy zapomnieć również o zakupie „zimowego” płynu.

Co jednak w sytuacji, gdy w świeżo zakupionym samochodzie „do roboty” jest coś z trójkąta hamulce - zawieszenie - układ kierowniczy? Przede wszystkim należy zdiagnozować ewentualne usterki czy też wymagające wymiany elementy i jak najszybciej udać się do warsztatu. W sytuacji, gdy nie do końca sprawnym autem musimy pokonać kilkadziesiąt czy nawet kilkaset kilometrów z miejsca zakupu do miejsca zamieszkania, także nie powinniśmy ryzykować, lecz zdecydować się na przewiezienie samochodu lawetą lub przynajmniej holowanie.

Gdy części eksploatacyjne, takie jak tarcze hamulcowe, klocki czy gumowe elementy zawieszenia wymagają wymiany, pozostaje nam tylko kupić nowe i zlecić ich wymianę. Warto przy okazji sprawdzić poziom płynów oraz stan innych elementów. Gdy jednak czeka nas na przykład kompleksowy remont zawieszenia lub wymiana przewodów hamulcowych, musimy przeznaczyć na te działania zarówno więcej czasu, jak i środków. Na bezpieczeństwie zdecydowanie nie można oszczędzać, bo może się to na nas zemścić w najmniej spodziewanym momencie.

Skup aut gwarantuje
1
Bezpłatna oraz niezobowiązująca wycena pojazdu przez internet lub na miejscu u klienta.
2
Dojeżdżamy w dowolne miejsce, gwarantujemy szybkość działania.
3
Samochód odkupimy od ręki - pieniądze przekażemy natychmiast w gotówce lub wpłacimy w banku.
4
Wystawimy umowę kupna sprzedaży na miejscu.
5
Odkupimy każde auto wyprodukowane w latach 1995-.
Zaprzyjaźnione skupy

SKUP AUT WROCŁAW arrow Skup samochodów we Wrocławiu, największy skup aut w woj. Dolnośląskim

SKUP AUT Opole arrow Skup aut z lat 2004-2020. Opole oraz woj. opolskie

SKUP AUT Zielona Góra arrow Skup aut z lat 2004-2020. Zielona Góra i okolice do 100km