Google+
Oddziały

Nasza firma działa w całej polsce, sprawdź w jakich miastach mamy siedzibę

Wycena auta

Prześlij nam dane auta za pomocą formularza. Bez płatności i bez zobowiązań prześlemy ci w ciągu max. 2 godzin na podanego e-maila naszą propozycję cenową.

Przejdź do formularza
Spotkanie z nami

Jeśli nasza propozycja jest interesująca - prosimy o kontakt - umówimy spotkanie z miejscu i czasie dogodnym, dla osoby zainteresowanej sprzedażą samochodu.

Sprzedaż auta

Jesteśmy legalnie działającą firmą. Na miejscu otrzymasz od nas umową kupna-sprzedaży. Pieniądze wypłacamy natychmiast w gotówce lub dokonujemy przelewu w banku.

Dlaczego tyle pali?

Żyjemy w czasach, w których koszty eksploatacji samochodu odgrywają kluczowe znaczenie. O ile często ciężko jest znaleźć chociażby zamienniki części, będące odpowiednio wysokiej jakości czy też sporo tańszy warsztat samochodowy, który będzie w stanie profesjonalnie przeprowadzić naprawę czy wymianę, to mamy jeszcze szereg możliwości zaoszczędzenia naprawdę sporych kwot. Nie każdy o tym pamięta, a przecież nawet nieznaczne obniżenie zużycia paliwa naszych „czterech kółek” umożliwi nam zauważalne oszczędności.

Kluczową kwestią jest oczywiście styl jazdy. Wbrew pozorom zarówno na trasie, a przede wszystkim w mieście, można oszczędzać paliwo, czy to jadąc samochodem z silnikiem benzynowym czy też dieslem. Oczywiście nie da się pogodzić dynamicznej jazdy z niskim zużyciem paliwa, nawet w aucie „na ropę”. Niemniej spokojny styl jazdy, delikatne przyspieszanie i hamowanie dadzą naprawdę wymierne efekty. Być może stracimy kilka minut podczas typowych miejskich tras, pokonywanych dzień w dzień, ale zysk będzie nieporównywalny.

Przed rozpoczęciem procesu obniżania zużycia paliwa warto jednak pamiętać o przygotowaniu do tego celu samochodu. Na początku listy mamy czynności, których wykonanie nic nas nie kosztuje, a może dać naprawdę dobre efekty. Mowa oczywiście o sprawdzeniu ciśnienia w oponach, gdyż ma to bezpośredni wpływ na opory toczenia, a więc także na zużycie paliwa. Podobnie z redukcją masy samochodu. Nie mówimy oczywiście o pozbawianiu go integralnych elementów, ale o pozbyciu się rzeczy, które wozimy „od zawsze”, a bez których możemy bez problemu się obejść.

Następnym krokiem będzie sprawdzenie wszystkich elementów mechanicznych, które wpływają na zużycie paliwa. Tutaj wiele zależy od konstrukcji i typu silnika, ale pamiętamy także o kontroli geometrii zawieszenia oraz stanu hamulców. W samym silniku, niezależnie od tego czy jest zasilany gaźnikiem czy wielopunktowym wtryskiem paliwa, mamy również duże pole do popisu. Wspomniany gaźnik możemy wyregulować, warto również skontrolować stan termostatu i układu chłodzącego. O ile przegrzanie silnika łatwo jest zauważyć gołym okiem, to równie niebezpieczne jest jego niedogrzanie, powodujące między innymi wyższe zużycie paliwa. Podobnie jest z wszelkiego rodzaju czujnikami temperatury, sondami lambda czy innymi elementami, które mogą zaburzać pracę silnika i sprawiać, że spala zbyt dużo. Ostatnim, lecz nie mniej ważnym z czynników jest odpowiednie ustawienie zapłonu.

Na koniec warto także wspomnieć o samym paliwie. Wielu użytkowników aut z pewnością przypomina sobie sytuacje, gdy po zatankowaniu na danej stacji samochód nagle zaczął się odznaczać wielkim apetytem na paliwo. Niestety tak bywa w przypadku paliwa złej jakości, które nie tylko działa niekorzystnie na wszystkie elementy silnika, ale również powoduje, że potrzebuje on go więcej spalić, aby uzyskać podobne osiągi. Jeżeli mowa o przestrogach, raczej nie warto także korzystać z wszelkiego rodzaju uszlachetniaczy, mając na uwadze obniżenie spalania. O ile rzeczywiście mogą one działać, szczególnie w mocno zużytych jednostkach, to raczej nie wpłyną zauważalnie na ilość spalanego paliwa.

Skup aut gwarantuje
1
Bezpłatna oraz niezobowiązująca wycena pojazdu przez internet lub na miejscu u klienta.
2
Dojeżdżamy w dowolne miejsce, gwarantujemy szybkość działania.
3
Samochód odkupimy od ręki - pieniądze przekażemy natychmiast w gotówce lub wpłacimy w banku.
4
Wystawimy umowę kupna sprzedaży na miejscu.
5
Odkupimy każde auto wyprodukowane w latach 1995-.
Zaprzyjaźnione skupy

SKUP AUT WROCŁAW arrow Skup samochodów we Wrocławiu, największy skup aut w woj. Dolnośląskim

SKUP AUT Opole arrow Skup aut z lat 2004-2020. Opole oraz woj. opolskie

SKUP AUT Zielona Góra arrow Skup aut z lat 2004-2020. Zielona Góra i okolice do 100km