Google+
Oddziały

Nasza firma działa w całej polsce, sprawdź w jakich miastach mamy siedzibę

Wycena auta

Prześlij nam dane auta za pomocą formularza. Bez płatności i bez zobowiązań prześlemy ci w ciągu max. 2 godzin na podanego e-maila naszą propozycję cenową.

Przejdź do formularza
Spotkanie z nami

Jeśli nasza propozycja jest interesująca - prosimy o kontakt - umówimy spotkanie z miejscu i czasie dogodnym, dla osoby zainteresowanej sprzedażą samochodu.

Sprzedaż auta

Jesteśmy legalnie działającą firmą. Na miejscu otrzymasz od nas umową kupna-sprzedaży. Pieniądze wypłacamy natychmiast w gotówce lub dokonujemy przelewu w banku.

Duży przebieg to nic złego

W naszym kraju przyjęła się teoria, iż auto używane nie powinno mieć więcej niż dwieście tysięcy kilometrów przebiegu. Jest to oczywiście jeden z mitów branży motoryzacyjnej, gdyż nawet spory przebieg „nie zrobi wrażenia” na zadbanym i na bieżąco serwisowanym samochodzie. Oczywiście jedno auto drugiemu nierówne, bo w zupełnie innym stanie technicznym będzie samochód nawet o dużym przebiegu, pochodzący z zagranicy w stosunku do auta, które może przejechało mniej kilometrów, ale było kupione w kraju i poruszało się po tutejszych drogach.

Zacznijmy jednak od początku, czyli o co w ogóle chodzi z tym przebiegiem? Czy dwieście tysięcy kilometrów to dużo i dlaczego? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza, jednak w przeważającej większości przypadków, szczególnie biorąc pod uwagę zadbane i serwisowane samochody, przebieg rzędu dwustu lub nawet więcej tysięcy kilometrów nie jest niczym szczególnym, a auto przejedzie jeszcze kilka razy tyle, i co najważniejsze, nie będzie wymagało wiele uwagi poza bieżącymi czynnościami serwisowymi.

Trzeba bowiem pamiętać, iż każdy samochód przy określonym przebiegu powinien mieć wykonane odpowiednie naprawy czy też przeprowadzoną wymianę poszczególnych części i materiałów eksploatacyjnych. Począwszy od oleju, płynów, przez rozrząd czy sprzęgło, a na elementach zawieszenia skończywszy. Wszystko zależy oczywiście od stylu eksploatacji, a także faktu w jakim kraju miała ona miejsce. Możemy bowiem generalnie przyjąć, iż samochody na przykład w Niemczech zużywają się wolniej niż w Polsce, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę chociażby elementy zawieszenia. Idąc tym tropem, możemy jasno stwierdzić, iż auto pochodzące z Niemiec mimo nierzadko wyższego przebiegu, będzie w lepszym stanie.

Ważne jest, aby zawczasu ocenić realny przebieg danego samochodu, co można łatwo sprawdzić, gdy auto ma udokumentowany przebieg. Jednak gdy tak nie jest, pozostaje dokładne sprawdzenie wszystkich elementów, ze szczególnym uwzględnieniem wnętrza. To właśnie fotele, kierownica, gałka skrzyni biegów czy nakładki na pedały nierzadko dadzą nam realny pogląd odnośnie przebiegu samochodu. Nie ma się jednak co zrażać, gdy okaże się on wysoki. Wszystko zależy od stanu technicznego samochodu oraz kwestii absolutnie niezwiązanej z przebiegiem, czyli ewentualnych „przygód” blacharskich.

Podsumowując, to nie przebieg jest kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu. Wydawać by się mogło, że jest odwrotnie, jednak wszystko zależy od stanu technicznego auta. Może ono mieć duży przebieg, sięgający pół miliona kilometrów, a być w nieporównywalnie lepszym stanie technicznymi niż samochód, który przejechał tylko dwieście tysięcy kilometrów, ale nie był na bieżąco serwisowany i wiele elementów wymaga natychmiastowej bądź przeprowadzonej w niedługim czasie naprawy, co wiąże się przecież z dodatkowymi kosztami.

Skup aut gwarantuje
1
Bezpłatna oraz niezobowiązująca wycena pojazdu przez internet lub na miejscu u klienta.
2
Dojeżdżamy w dowolne miejsce, gwarantujemy szybkość działania.
3
Samochód odkupimy od ręki - pieniądze przekażemy natychmiast w gotówce lub wpłacimy w banku.
4
Wystawimy umowę kupna sprzedaży na miejscu.
5
Odkupimy każde auto wyprodukowane w latach 1995-.
Zaprzyjaźnione skupy

SKUP AUT WROCŁAW arrow Skup samochodów we Wrocławiu, największy skup aut w woj. Dolnośląskim

SKUP AUT Opole arrow Skup aut z lat 2004-2020. Opole oraz woj. opolskie

SKUP AUT Zielona Góra arrow Skup aut z lat 2004-2020. Zielona Góra i okolice do 100km