Google+
Oddziały

Nasza firma działa w całej polsce, sprawdź w jakich miastach mamy siedzibę

Wycena auta

Prześlij nam dane auta za pomocą formularza. Bez płatności i bez zobowiązań prześlemy ci w ciągu max. 2 godzin na podanego e-maila naszą propozycję cenową.

Przejdź do formularza
Spotkanie z nami

Jeśli nasza propozycja jest interesująca - prosimy o kontakt - umówimy spotkanie z miejscu i czasie dogodnym, dla osoby zainteresowanej sprzedażą samochodu.

Sprzedaż auta

Jesteśmy legalnie działającą firmą. Na miejscu otrzymasz od nas umową kupna-sprzedaży. Pieniądze wypłacamy natychmiast w gotówce lub dokonujemy przelewu w banku.

Poszukiwania ideału

Każdy, kto choć raz sprzedawał używany samochód, wie, co oznaczają dziesiątki pytań nawet o najdrobniejszy szczegół, dokładne oględziny każdego detalu czy żmudne negocjacje cenowe. Jednak warto czasem zastanowić się, jakim torem biegną myśli potencjalnego nabywcy „czterech kółek”. Czy od samochodu, który ma kilka czy wręcz kilkanaście lat, a jego cena nierzadko oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych, należy wymagać niemal idealnego stanu technicznego, blacharskiego czy kompletu dokumentów, potwierdzających pochodzenie?

Krajowy rynek motoryzacyjny jest dość specyficzny i rządzi się własnymi prawami, które często mogą się wydawać nieco sprzeczne, szczególnie dla osoby, która ma z nimi do czynienia pierwszy raz. Podobnie jak w niemal wszystkich innych dziedzinach życia, głównym kryterium jest cena. Dla wielu potencjalnych nabywców jest ona najważniejszym czynnikiem i pierwszym pytaniem, wpływającym nawet na możliwość przedłużenia lub zakończenia rozmowy na temat danego auta. Gdy według kupującego okaże się ona odpowiednia, następują dalsze kroki, przybliżające go do znalezienia idealnego egzemplarza.

Jednak niezależnie od ceny, zarówno w przypadku gdy jest ona utrzymana na normalnym poziomie, jak i przy jej znaczącym obniżeniu, duża grupa kupujących oczekuje od auta, także tego nie pierwszej młodości, niemal fabrycznego stanu. Prowadzi to do nieco kuriozalnych sytuacji, gdy kupujący stara się dodatkowo „zbić” i tak niską już kwotę, by ta sięgnęła jeszcze niższego pułapu. Jeszcze cięższa jest sytuacja właścicieli, którzy sprzedają samochody zadbane, doinwestowane, w naprawdę dobrym stanie technicznym. W ich przypadku obniżenie ceny oznacza po prostu stratę jeszcze większej części zainwestowanych pieniędzy.

Niestety ceny samochodów w naszym kraju kreują nie specjalistyczne cenniki czy zestawienia, ale aukcje internetowe, zamieszczone na najpopularniejszych portalach. Duża część użytkowników dodatkowo zawęża kryteria poszukiwań, sortując ogłoszenia według najniższej ceny. Oczywiście za wymienioną kwotę możemy kupić jeżdżący, zarejestrowany i ubezpieczony samochód z kompletem dokumentów, jednak nie należy oczekiwać, iż będzie on w idealnym czy nawet dobrym stanie technicznym. W większości przypadków będzie on wymagał sporych nakładów finansowych i wiele pracy, a po podsumowaniu wszystkich kosztów otrzymamy kwotę, która może nawet przewyższać realną wartość auta z tego rocznika.

Jednak nie należy również popadać w skrajność, twierdząc, iż w naszym kraju nie da się kupić dobrego samochodu. Przede wszystkim należy realnie ocenić kwotę, w obrębie której będziemy szukać auta. Warto też zostawić sobie pewien margines, które będziemy mogli przeznaczyć na ewentualne naprawy, konieczne do wykonania w krótkim czasie. Mając więc do dyspozycji przykładowo dziesięć tysięcy złotych, szukamy samochodu w cenie maksymalnie dziewięciu tysięcy. Dodatkowo należy wystrzegać się pozornych okazji, czyli aut z wyższych klas czy też z nowszych roczników, mieszczących się w naszym budżecie. O ile ich cena rzeczywiście jest mocno okazyjna, to otrzymujemy za nią samochód, który stanowi „niespodziankę” i może się okazać studnią bez dna.

Skup aut gwarantuje
1
Bezpłatna oraz niezobowiązująca wycena pojazdu przez internet lub na miejscu u klienta.
2
Dojeżdżamy w dowolne miejsce, gwarantujemy szybkość działania.
3
Samochód odkupimy od ręki - pieniądze przekażemy natychmiast w gotówce lub wpłacimy w banku.
4
Wystawimy umowę kupna sprzedaży na miejscu.
5
Odkupimy każde auto wyprodukowane w latach 1995-.
Zaprzyjaźnione skupy

SKUP AUT WROCŁAW arrow Skup samochodów we Wrocławiu, największy skup aut w woj. Dolnośląskim

SKUP AUT Opole arrow Skup aut z lat 2004-2020. Opole oraz woj. opolskie

SKUP AUT Zielona Góra arrow Skup aut z lat 2004-2020. Zielona Góra i okolice do 100km