Google+
Oddziały

Nasza firma działa w całej polsce, sprawdź w jakich miastach mamy siedzibę

Wycena auta

Prześlij nam dane auta za pomocą formularza. Bez płatności i bez zobowiązań prześlemy ci w ciągu max. 2 godzin na podanego e-maila naszą propozycję cenową.

Przejdź do formularza
Spotkanie z nami

Jeśli nasza propozycja jest interesująca - prosimy o kontakt - umówimy spotkanie z miejscu i czasie dogodnym, dla osoby zainteresowanej sprzedażą samochodu.

Sprzedaż auta

Jesteśmy legalnie działającą firmą. Na miejscu otrzymasz od nas umową kupna-sprzedaży. Pieniądze wypłacamy natychmiast w gotówce lub dokonujemy przelewu w banku.

Prawdy i mity na temat oleju samochodowego

Pracownicy skupu samochodów zauważyli podczas rozmów z osobami sprzedającymi auta, że częstym błędem sprzedających jest niewłaściwy dobór oleju silnikowego. Poniżej skup aut przedstawia kilka prawd na temat spraw związanych z olejem samochodowym oraz obalamy mity powszechnie uważane za prawdziwe.

Współczesne oleje nadają się zarówno do silników benzynowych jak i do diesli

Większość najnowszych olejów można stosować i w silnikach benzynowych, i w wysokoprężnych. Wybierając taki produkt trzeba jedynie sprawdzić, czy ma dopuszczenia zgodne z Instrukcją obsługi samochodu, lub czy spełnia wymagania konkretnego silnika (\„Long life", filtr cząstek stałych, pom- powtryskiwacze itp. Wiele współczesnych olejów ma szerokie spektrum zastosowań, stąd jeden produkt może być polecany w kilku kategoriach.

Silnik z turbosprężarką pracy musi zużywać olej

Jednostki turbodoładowane zużywają minimalne ilości oleju silnikowego. Zużycie to zwiększa się wraz z przebiegiem. Kiedy między wymianami trzeba dolewać więcej niż litr oleju a instrukcja Obsługi samochodu nie dopuszcza takiego przypadku trzeba udać się do mechanika i rozważyć konieczność regeneracji turbosprężarki. W skupie aut często spotykamy się z przypadkiem, że osoby chcące sprzedać auto uszkodzone przyznają się do lekceważenia znacznych ubytków oleju co bezpośrednio prowadzi do zatkania katalizatora lub uszkodzenia filtra cząstek stałych.

Czarny kolor oleju silnikowego wskazuje na jego zużycie

W silnikach wysokoprężnych nowy olej zmienia barwę na czarną już po przejechaniu kilkuset kilometrów. Wynika to z faktu, że miesza się z drobinami sadzy. Jego jakość nie ulega jednak pogorszeniu. Należy go zmienić dopiero po przebiegu wskazanym przez producenta auta. Jeśli nie ma się takich informacji, a samochód nie jest wyposażony w kontrolkę przypominającą o terminie wymiany oleju, olej należy wymienić po przebiegu 12-15 tys. km. Niektóre oleje silnikowe mają od nowości czarny kolor, ponieważ zawierają dodatek dwusiarczku molibdenu. Niemniej jednak pracownicy skupu samochodów radzą wymienić olej zawsze po kupnie nowego samochodu.

W starych silnikach trzeba przejść z oleju syntetycznego na mineralny

Jeżeli samochód od nowości jest eksploatowany na oleju syntetycznym, to nie warto zmieniać oleju na inny. W przypadku niektórych jednostek zastosowanie taniego oleju mineralnego może wręcz drastycznie pogorszyć pracę silnika, np. zatkać samoregulatory luzu zaworowego. Zastąpienie oleju syntetycznego półsyntetycznym lub mineralnym można rozważyć tylko wtedy, kiedy producent samochodu dopuszcza taką możliwość w instrukcji obsługi.

Oleju mineralnego nie wolno zastąpić olejem syntetycznym, bo silnik się zatka

Możemy zmieniać olej syntetyczny na mineralny i odwrotnie pod warunkiem, że lepkość w obu olejach będzie taka sama lub producent pojazdu wyraźnie tego nie zabroni. Przed tym zabiegiem warto za-stosować jakąś płukankę do silnika, lub wymienić nowy olej syntetyczny po przejechaniu tysiąca kilometrów (oczywiście razem z filtrem). Bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie jakiegoś oleju przejściowego np. półsyntetycznego.

Olej ma wpływ na zużycie paliwa

Stare, mineralne oleje stawiają większy opór ruchomym elementom silnika, a to przekłada się na wyższe zużycie paliwa. Nowoczesny olej syntetyczny ma wpływ na zużycie paliwa.

Skrócenie okresu między wymianami oleju z 30 tys. km do 15 tys. km wydłuża żywotność silnika

Jest to możliwe. Producenci ze względów ekologicznych wydłużyli okresy między wymianami oleju w silnikach wysokoprężnych aut osobowych z 15 do 30 tys. km. W niektórych samochodach z czujnikiem jakości oleju między wymianami można przejechać jeszcze więcej (w sprzyjających warunkach), ale skrócenie interwału między wymianami jest dla silnika korzystne. Oleje do wydłużonych przebiegów między wymianami Long Iife mają podwyższoną wytrzymałość i są z tego powodu droższe, ale nic nie zastąpi regularnej, częstej wymiany oleju.

Olejów nie wolno mieszać

Współczesne oleje silnikowe są ze sobą mieszalne. W sytuacji podbramkowej można uzupełnić olej w silniku dowolnym innym. Jeśli jednak ma on inne parametry niż ten który był wlany wcześniej, właściwości jakościowe mieszaniny ulegną pogorszeniu. Z tego względu po zakończeniu podróży należy wymienić olej na nowy o odpowiednich parametrach.

Dodatki do oleju

Producenci najlepszych olejów nie są wstanie przewidzieć ostatecznego zastosowania danego produktu, a dolewanie wszystkich możliwych dodatków na linii produkcyjnej mija się z celem. Z tego właśnie względu dodatek do oleju w przypadku silnika z dużym przebiegiem lub do jednostki w aucie wyczynowym może się przydać. Trzeba pamiętać, że w instrukcjach obsługi niektórych nowszych samochodów znajdują się zakazy stosowania jakichkolwiek dodatków do silnika. W takim wypadku należy stosować się do wskazań producenta pojazdu lub omówić kwestię zastosowania dodatku w ASO. Może się również zdarzyć, że olej zalecany przez producenta auta zawiera już określony pakiet dodatków, których dublowanie nie ma sensu.

Skup aut przypomina, że prowadzi skup samochodów bez względu na to czy samochód zużywa olej oraz bez względu na to czy olej wymaga wymiany. Przed sprzedażą samochodu w naszym skupie aut nie trzeba dokonywać wymiany płynów eksploatacyjnych.

Skup aut gwarantuje
1
Bezpłatna oraz niezobowiązująca wycena pojazdu przez internet lub na miejscu u klienta.
2
Dojeżdżamy w dowolne miejsce, gwarantujemy szybkość działania.
3
Samochód odkupimy od ręki - pieniądze przekażemy natychmiast w gotówce lub wpłacimy w banku.
4
Wystawimy umowę kupna sprzedaży na miejscu.
5
Odkupimy każde auto wyprodukowane w latach 1995-.
Zaprzyjaźnione skupy

SKUP AUT WROCŁAW arrow Skup samochodów we Wrocławiu, największy skup aut w woj. Dolnośląskim

SKUP AUT Opole arrow Skup aut z lat 2004-2020. Opole oraz woj. opolskie

SKUP AUT Zielona Góra arrow Skup aut z lat 2004-2020. Zielona Góra i okolice do 100km