Google+
Oddziały

Nasza firma działa w całej polsce, sprawdź w jakich miastach mamy siedzibę

Wycena auta

Prześlij nam dane auta za pomocą formularza. Bez płatności i bez zobowiązań prześlemy ci w ciągu max. 2 godzin na podanego e-maila naszą propozycję cenową.

Przejdź do formularza
Spotkanie z nami

Jeśli nasza propozycja jest interesująca - prosimy o kontakt - umówimy spotkanie z miejscu i czasie dogodnym, dla osoby zainteresowanej sprzedażą samochodu.

Sprzedaż auta

Jesteśmy legalnie działającą firmą. Na miejscu otrzymasz od nas umową kupna-sprzedaży. Pieniądze wypłacamy natychmiast w gotówce lub dokonujemy przelewu w banku.

SKUPSAMOCHODOW.INFO – SPRZEDAJ AUTO SZYBKO I BEZPIECZNIE DLACZEGO WARTO? Zadzwoń do naszego konsultanta i zapytaj o ofertę

INFOLINIA: 781 514 743

Gotówka od ręki (skup aut) czy autokomis? Czyli jak szybko i bezpiecznie sprzedać auto?

Kto choć raz sprzedawał używane auto ten wie, że może być to bardzo uciążliwe. Coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż samochodu przy wykorzystaniu pośrednika jakim jest autokomis. Czy zostawienie samochodu na placu to koniec kłopotów a może dopiero ich początek. A może warto skorzystać z oferty jaką proponuje skup aut za gotówkę?

Ciągłe odbieranie telefonów albo jeszcze gorszy brak odzewu na ofertę, konieczność umawiania się z Klientami ( wielu godzinę spotkania traktuje jako orientacyjne zapoznanie się z samochodem a do tego się spóźnia), ciągła dbałość o idealny porządek w samochodzie. Do tego przygotowanie ogłoszenia, zdjęć, opisywanie stanu samochodu oraz targi z handlarzami już przez telefon. Nic dziwnego, że prędzej czy później przychodzi zniechęcenie oraz myśl aby sprzedać samochód w inny sposób. Często była także tak, że świadomi „brutalnego” rynku motoryzacyjnego od razu decydujemy się na sprzedaż samochodu w inny sposób niż na wolnym rynku.

Wybór mamy – możemy wstawić samochód do autokomisu lub zdecydować o chęci sprzedaży samochodu od ręki za gotówkę w skupie samochodów.

Autokomis czyli dobre złego początki

Wielokrotnie słyszymy, że autokomisy w naszym kraju cieszą się złą renomą, co jednak może czekać człowieka który zdecyduje się na sprzedaż samochodu za pośrednictwem komisu samochodowego? Rynek samochodowy w chwili obecnej jest w Polsce maksymalnie przesycony, w związku z czym autokomisy sprzedają niewiele aut, dlatego też niektóre placówki znalazły sposób jak utrzymać się na rynku kosztem osób którym zależy na sprzedaży samochodu. Autokomisy starają się żyć nie tyle ze sprzedaży aut co z naciągania osób wstawiających pojazdy do komisu ( opłaty za postój).

W momencie oddania samochodu do autokomisu wielu sprzedającym wydaje się, że od tej chwili wszelkie kłopoty związane ze sprzedażą przechodzą na pośrednika. Niestety tak dobrze nie jest. Przede wszystkim trzeba ustalić cenę oraz wartość prowizji. To istotne ponieważ jeśli autokomis zbyt mocno zawyży prowizję auto będzie drogie i nie przyciągnie Klientów. Kwoty oczekiwane przez komisantów są różne i zależy to od regionu Polski – średnio zaczynają się od 1000zł a kończą na 2000zł – jest to kwota którą musimy zapłacić z góry bez względu na ewentualną sprzedaż samochodu. Rozbieżności powstają też przy opłatach i zasadach wycofania samochodu z autokomisu. Jedni oczekują 200zł inni uprzedzenia 7 dni przed.

Pogorszenie stanu auta

Istotnym problemem są szkody powstałe podczas postoju samochodu w autokomisie. Jeśli punkt ma ubezpieczenie OC od działalności gospodarczej, można starać się o pokrycie szkód. A co jeśli nie ma Oc a szkoda powstanie podczas jazdy próbnej? Tu zaczynają się nasze problemy – są to częste przypadki choć komisy zapewniają, że nigdy im się nie przytrafiła podobna historia. Zdarzają się także przypadki, że w autokomisach dochodzi do pogorszenia stanu technicznego auta, ze względu na podmianę oryginalnych części na gorszej jakości.

Może lepiej skup samochodów oraz sprzedaż za gotówkę?

Okazuje się, że sprzedaż samochodu za gotówkę nie jest aż tak trudna. Skupsamochodow.info to firma która jest prekursorem na rynku wrocławskim oraz liderem w skupie samochodów na rynku Polskim. Podczas szybkiej sprzedaży musimy się liczyć, że otrzymamy cenę w wysokości 80-90% wartości rynkowej samochodu. Jednak w tym momencie kończy się nasza przygoda ze sprzedażą samochodu – nie musimy martwić się o Klienta, Oc, przegląd czy też pogorszenie stanu auta podczas sprzedaży – nie interesuje nas kompletnie nic poza wyrejestrowaniem samochodu w Wydziale Komunikacji

Pomocne informacje przy sprzedaży samochodu:

• Wstawienie auta do autokomisu nie zwalnia nas z konieczności opłacenia składki Oc, nawet jeśli postój trwa długie miesiące. Nie ma także znaczenia, że to komisant zapewniał, że oni się tym zajmą – za brak polisy Oc odpowiada jedynie właściciel a do momentu podpisania umowy jesteśmy właścicielami auta. Jeśli sprzedajemy auto do skupu samochodów zastosowanie mają zasady ogólne – możemy zostawić polisę nowemu właścicielowi lub prosić o jej wypowiedzenienie dzięki czemu otrzymamy zwrot składki.

• Szkoda podczas jazdy próbnej – to duży kłopot i dość częsta sytuacja. Co prawda firmy ubezpieczeniowe oferują polisy Oc od prowadzonej działalności jednak większość autokomisów ich nie posiada. Teoretycznie autokomis ponosi odpowiedzialność za nasz samochód – pytanie jednak czy bez sądu się obejdzie.

Skup aut gwarantuje
1
Bezpłatna oraz niezobowiązująca wycena pojazdu przez internet lub na miejscu u klienta.
2
Dojeżdżamy w dowolne miejsce, gwarantujemy szybkość działania.
3
Samochód odkupimy od ręki - pieniądze przekażemy natychmiast w gotówce lub wpłacimy w banku.
4
Wystawimy umowę kupna sprzedaży na miejscu.
5
Odkupimy każde auto wyprodukowane w latach 1995-.
Zaprzyjaźnione skupy

SKUP AUT WROCŁAW arrow Skup samochodów we Wrocławiu, największy skup aut w woj. Dolnośląskim

SKUP AUT Opole arrow Skup aut z lat 2004-2019. Opole oraz woj. opolskie

SKUP AUT Zielona Góra arrow Skup aut z lat 2004-2019. Zielona Góra i okolice do 100km