Google+
Oddziały

Nasza firma działa w całej polsce, sprawdź w jakich miastach mamy siedzibę

Wycena auta

Prześlij nam dane auta za pomocą formularza. Bez płatności i bez zobowiązań prześlemy ci w ciągu max. 2 godzin na podanego e-maila naszą propozycję cenową.

Przejdź do formularza
Spotkanie z nami

Jeśli nasza propozycja jest interesująca - prosimy o kontakt - umówimy spotkanie z miejscu i czasie dogodnym, dla osoby zainteresowanej sprzedażą samochodu.

Sprzedaż auta

Jesteśmy legalnie działającą firmą. Na miejscu otrzymasz od nas umową kupna-sprzedaży. Pieniądze wypłacamy natychmiast w gotówce lub dokonujemy przelewu w banku.

Wypadek... i co dalej?

Na drodze zdarzają się różne rzeczy, dlatego też niekoniecznie z naszej winy możemy wziąć udział w niezbyt przyjemnej sytuacji, jaką z pewnością jest uszkodzenie samochodu. Nie ma dwóch takich samych zdarzeń drogowych, jednak zależnie od jego rodzaju czy przebiegu, mamy kilka możliwych wyjść z sytuacji. Wszystko zależy od tego, czy wypadek wydarzył się z naszej winy, czy też został przez kogoś spowodowany.

Jeżeli bierzemy udział w zdarzeniu drogowym z winy innej osoby, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko powiadomić policję i czekać na dalszy rozwój wydarzeń. W tym przypadku wszystko zależy od tego, jak poważnie uszkodzone są samochody. Gdy któryś z nich nie nadaje się do dalszej jazdy, konieczne będzie wezwanie pomocy drogowej. Jednak w przypadku gdy uszkodzenia są powierzchowne, pomijamy ten krok, jak również wezwanie policji, we własnym zakresie sporządzając zapis przebiegu zdarzenia.

Wspomniany dokument musimy przygotować w razie zdarzenia drogowego każdego rodzaju, niezależnie od jego konsekwencji „mechanicznych”. Jest kluczową kwestią, aby zawrzeć w nim wszystkie informacje, łącznie z zebraniem zeznań ewentualnych świadków. Gdy zbierzemy już komplet danych, zawierający takie informacje jak przebieg zdarzenia, dane pojazdów, kierujących, informacje z polis OC, szczegółowy opis uszkodzeń oraz ustalenie winnego zdarzenia, możemy przystąpić do likwidacji szkody. Musimy też pamiętać, aby nie zgłosić szkody zbyt późno oraz pamiętać o dopełnieniu wszystkich formalności. Nawet pozornie błahe uchybienie może poskutkować dużymi problemami z wypłatą odszkodowania.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na likwidację szkody bądź też wypłatę kwoty, odpowiadającej wartości pojazdu, gdy mamy do czynienia ze szkodą całkowitą. Warto jednak pamiętać, iż w tym przypadku raczej nie odzyskamy pełnej wartości auta, ale brakującą kwotę możemy uzyskać, sprzedając rozbity samochód. Nie jest to sprawa łatwa, dlatego też szczególnie przy starszym lub/i mocno uszkodzonym samochodzie możemy rozważyć sprzedaż co bardziej wartościowych elementów, a następnie zezłomowanie uszkodzonej karoserii.

Szczegółowy przebieg likwidacji szkody i wypłaty odszkodowania zależy od ubezpieczyciela, dlatego też warto zawczasu przemyśleć jego wybór. Część nowych nabywców samochodów decyduje się na „przejęcie” polisy, z której korzystał poprzedni właściciel. Jest to wygodne, ponieważ zwykle ubezpieczenie obejmuje jeszcze jakiś okres eksploatacji auta, a z drugiej strony unikamy dylematu, związanego właśnie z wyborem oferty. Warto jednak przekalkulować odpowiednio wcześniej każdy z wariantów, aby później nie żałować swojej decyzji. Nie jest bowiem tajemnicą, iż im niższa składka ubezpieczeniowa, tym większa szansa na mniej lub bardziej poważne problemy z wyceną szkody, jej likwidacją czy późniejszymi działaniami, takimi jak ustalenie nowej kwoty ubezpieczenia. Nie można oczywiście generalizować, lecz warto po prostu poświęcić nieco czasu na mały research. Na pewno nie pożałujemy!

Skup aut gwarantuje
1
Bezpłatna oraz niezobowiązująca wycena pojazdu przez internet lub na miejscu u klienta.
2
Dojeżdżamy w dowolne miejsce, gwarantujemy szybkość działania.
3
Samochód odkupimy od ręki - pieniądze przekażemy natychmiast w gotówce lub wpłacimy w banku.
4
Wystawimy umowę kupna sprzedaży na miejscu.
5
Odkupimy każde auto wyprodukowane w latach 1995-.
Zaprzyjaźnione skupy

SKUP AUT WROCŁAW arrow Skup samochodów we Wrocławiu, największy skup aut w woj. Dolnośląskim

SKUP AUT Opole arrow Skup aut z lat 2004-2020. Opole oraz woj. opolskie

SKUP AUT Zielona Góra arrow Skup aut z lat 2004-2020. Zielona Góra i okolice do 100km